مجله مد و پوشاک هانی قشم

پلیور یکی از جاذبه های پاییز و زمستان

پلیور

پلیور ها، ژاکت های جلو بسته یا بلوز های بافت آستین بلندی هستند که در فصل سرما استفاده می شوند. این پوشاک، بافتنی هایی هستند که زیپ یا دکمه ندارند. جنس پشمی یا کشمیر پلیور ها، در فصل های پاییز و زمستان از خارج شدن سریع گرما از بدن جلوگیری می کنند و ما را گرم نگه می دارند. پلیور ها به خاطر محبوبیت بالایی که در دنیا دارند، در رنگ های مختلف و مدل های مختلف تولید می شوند. در نتیجه برای هر مناسبت یا قراری مناسب هستند. 

پلیور

چگونه جنس پلیورمان را انتخاب کنیم؟

همان طور که قبلا گفته شد، به خاطر محبوبیت زیاد پلیور ها، جنس های مختلف پلیور در هانی قشم وجود دارد. از رایج ترین این این جنس ها می توان به پلیور های پشمی، پلیور های بافت نخی، پلیور های کشمیر و پلیور های الیاف مصنوعی اشاره کرد. انتخاب جنس پلیور شما به مناسبتی که می خواهید از آن استفاده کنید بستگی ندارد. تنها کافی است به دمای مکانی که می خواهید از آن استفاده کنید توجه کنید. برای زمان هایی که هوا خیلی سرد نیست در فصل پاییز، می توانید از پلیور های نخی یا پلیور ها کشمیر استفاده کنید. این پلیور ها بهترین گزینه ها برای هوای نسبتا خنک می باشند. برای زمانی که هوا خیلی سرد است نیز از پلیور های پشمی و الیاف مصنوعی استفاده کنید تا از حداکثر گرما بهره مند شوید.

پلیور

چگونه رنگ پلیورمان را انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ پلیور در مرحله ی اول، سلیقه ای است. شما اول از هر چیزی باید به علاقه ی خودتان به رنگ پوشاک و سپس به اینکه رنگ پلیور به شما می آید یا خیر توجه کنید. برای ست کردن پلیور با دیگر لباس ها نیز باید به توناژ رنگ آن دقت کنید. پلیور ها به رنگ های خنثی یا ملایم مانند سفید، خاکستری و… را می توان با خیلی از پوشاک دیگر ست کرد. همچنین این رنگ ها مناسب اکثر موقعیت ها هستند. رنگ های تیره مانند مشکی یا سرمه ای، بهترین گزینه های برای موقعیت های رسمی یا محل کار و تحصیل هستند. اما برای موقعیت های غیر رسمی مانند مهمانی ها یا دور همی ها، بهتر است رنگ های روشن و شاد استفاده کنید.

پلیور

پلیور با چه نوع یقه ای را انتخاب کنیم؟

پلیور ها نیز مانند دیگر پوشاک، از تنوع یقه برخوردار هستند. انواع یقه های پلیور ها زیاد هستند اما رایج ترین آن ها یقه اسکی، یقه هفت و یقه گرد می باشد. 

پلیور یقه گرد

پلیور هایی که یقه ی گرد دارند بیشتر مناسب استایل های اسپرت هستند. این یقه ها کامل دور گردن شما قرار می گیرند. برای اینکه لباسی زیر این پلیور ها بپوشید، دست شما باز است. یقه ی شومیز خود را می توانید از زیر این پلیور بافت ها بیرون بیاورید تا استایل زیباتری داشته باشید. این یقه به همه ی افراد با گردن های بلند و کوتاه می آید.

پلیور یقه هفت

پلیور بافت یقه هفت، پلیوری مناسب برای افراد با طول کردن متوسط یا کوتاه است. این پلیور باعث می شود گردن شما کشیده تر و زیبا تر به نظر برسد. این پلیور ها باید با لباسی زیر آن ها پوشیده شوند. همچنین با توجه به باز بودن یقه ی هفتی، می توانید لباس زیری خود را با پلیورتان ست کنید. چون حتما باید لباسی دیگر را زیر آن بپوشید، می توانید زمانی که گرمتان می شود آن را در بیاورید. همچنین پلیور یقه هفت رسمی تر از دیگر پلیور هاست.

پلیور

پلیور یقه اسکی

پلیور بافت های یقه اسکی، یقه ای بلند دارند. شما می توانید یقه ی این پلیور ها را با توجه به سلیقه و استایل خودتان یک لا یا دو لا استفاده کنید. این یقه ها بهترین گزینه برای افرادی هستند که گردن های باریک و بلند دارند. یقه اسکی ها گزینه ی بسیار زیبایی برای موقعیت های رسمی هستند. همچنین می توانید به انتخاب خودتان زیر آن لباسی دیگر بپوشید. نپوشیدن لباس زیر آن نیز مانعی ندارد چون لباس زیری شما به هیچ وجه معلوم نمی شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top